Sulm me thike ne Paris, qellohet agresori terrorist!

Written by on 23/08/2018

 

Nje person eshte vrare dhe dy persona jane plagosur rende pas nje sulmi me thike ne nje rrethine te Parisit te njohur si Trappes. Sulmuesi eshte qelluar nga policia dhe para se te qellohej ai ka bertitur Allahu Ekber. Sipas autoriteteve franceze behet fjale per nje 37-vjeçar, i njohur nga policia pasi disa vite me pare ishte denuar per mbeshtetjen e terrorizmit dhe ka qene nen vezhgimin e tyre.  Trappes eshte nje zone e varfer e vendosur ne perendim te Parisit, ndersa hetimet per ngjarjen e sapo nodhur vijojne.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist