Masa te reja sigurie per ishullin e Phuket ne Tajlande!

Written by on 23/08/2018

 

Ishulli i njohur i Phuket ne Tajlande se shpejti do te kete nje sistem te ri rregullash te prezantuara nga qeveria tajlandeze. Sistemi perfshin 24 portet e ishullit qe tashme do te monitorohen nga kamera dhe me shume forca policie qe do te garantojne sigurine e pushuesve. Phuket mbetet nje prej destinacioneve me te vizituara ne Tajlande me me shume se 6 milione turiste ne vit dhe siguria sipas ministrit te turizmit tajlandez eshte prioritet per sitet turistike.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist