Suedia lejon hyrje pa kufizime për shqiptarët me pasaporta vaksinimi!

Written by on 25/09/2021

Autoritetet suedeze kanë njoftuar se udhëtarët nga Shqipëria, Andorra, Ishujt Faroe, Izraeli, Maroku, Monako dhe Panama do të jenë në gjendje të udhëtojnë në Suedi sipas të njëjtave rregullave si qytetarët e vendeve të BE pasi Suedia ka vendosur të njohë pasaportat e tyre të vaksinimit.

Vendimi u njoftua dje nga Ministria e Drejtësisë e Suedisë dhe do të fillojë të jetë efektive nga e hëna, më 27 shtator./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist