Stuhitë e borës mbërthejnë shtetin fqinj, anullohen të gjitha udhëtimet!

Written by on 07/01/2020

Një stuhi bore dhe erëra të forta kanë goditur Greqinë dhe Egjeun duke shkaktuar dëme të shumta në tokë dhe probleme në trafikun detar. Shumë udhëtime tragetesh janë anulluar për shkak të erërave të forta dhe disa rrugë në brendësi të vendit janë mbyllur si pasojë e reshjeve të borës.  Stuhia ka shkaktuar gjithashtu edhe ndërprerje të energjisë elektrike  në disa zona të Athinës dhe në ishuj. Metereologët kanë njoftuar se do të ketë reshje bore më të dendura deri të enjten.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist