Stadiumi “Arena” perurohet ne qershor me miqesoren Shqiperi – Moldavi

Written by on 06/02/2019

Stadiumi “Arena” perurohet ne qershor me miqesoren Shqiperi – Moldavi
Eshte publikuar data zyrtare e perurimit te stadiumit ‘Arena’. Stadiumi i ri do perurohet me 11 qershor te ketij viti dhe do jete gati per ndeshjen miqesore Shqiperi-Moldavi. Federata Shqipetare e Futbollit ka depozituar ne UEFA, stadiumin ‘Arena’ si vendi ku do zhvillohet kjo ndeshje miqesore. Stadiumi i ri i Kombetares Shqiptare te futbollit nisi te ndertohej ne qershor te 2016. Ai ka nje kapacitet 22.000 vendesh me te gjitha tribunat e mbuluara.

Kostoja per ndertimin e tij ka arritur mbi 50 milione euro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist