FIFA ngre ndermarrje te perbashket me Katarin per Boterorin 2022

Written by on 06/02/2019

FIFA ngre ndermarrje te perbashket me Katarin per Boterorin 2022
Federata Boterore e Futbollit, FIFA thote se ka ngritur nje ndermarrje te perbashket me Katarin per te ofruar Kupen e Botes 2022, e cila do te mbahet ne shtetin e Gjirit. FIFA tha ne nje deklarate se do te mbaje 51 per qind te aksioneve dhe Komitetin Organizativ Lokal i Katarit 49 per qind. Katari, vendi i Lindjes se Mesme do prese Kupen e Botes pas tete vjetesh. Boterori i ardhshem i futbollit do te luhet nga 21 nentori deri ne 18 dhjetor 2022


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist