Spanjollja “Economista” vemendje per turizmin e aventures ne Shqiperi

Written by on 23/05/2018

Natyra e bukur e Shqiperise terheq gjithnje e me shume ‘tifozet’ e aventures dhe te pasionuarit e aktiviteteve qe japin adrenaline si rafting, nje sport per t’u dashuruar, qe mund te praktikohet ne kanionet e Osumit. Keto kanione kane qene pjese e nje artikulli te gjate e te detajuar qe prestigjozja spanjolle “Economista” ka bere se fundmi. Artikulli pershkruan itineraret e rafting qe turistet mund te bejne ne kanionet e Osumit dhe shetitjet me kajak. Shkrimi thote se edhe ne Europe ka shume lumenj, ku eshte praktikuar rafting, por ky lume ne kete vend te vogel te Ballkanit, i jep nje bukuri ekstreme aventures. Turistet e aventures nga vende te ndryshme te botes kane rritur prezencen e tyre ne destinacionet me te bukura natyrore ne vend dhe kete vit do te shenojne shifra rekord.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist