Spanje, ne 4 muaj nga turizmi fitime mbi 14 miliarde euro!

Written by on 29/05/2018

Autoritetet spanjolle deklarojne me besim te plote se Spanja do te jete destinacioni me i kerkuar i kesaj vere. Sipas tyre vetem gjate 4 muajve te pare te ketij viti fitimet qe ka arritur Spanja ne sektorin turistik i kalojne 14 miliard euro. Disa prej turisteve qe kane populluar plazhet spanjolle kane qene ata nga Britania, Gjermania, Italia dhe Rusia. Destinacionet me te preferuara kane qene ishujt Canarie, Andalusia, Madridi, Barcelona dhe Valencia.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist