Spanja serish vendi i rekordeve per “flamujt blu”

Written by on 31/05/2018

Spanja thyen serish rekordin si destinacioni me me shume plazhe te pastra ne bote. Fondacioni per Edukimin mbi Mjedisin, qe mat cilesine dhe pastertine e ujit dhe mjedisit ne plazhe ka ndare serish flamujt blu per kete vit. Spanja ka triumfuar serish me mbi 577 flamuj blu te marre per kete vit. Ky destinacion ka kreun e klasifikimit per plazhet e pastra qe prej vitit 1987. Rajonet qe kane marre me shume flamuj blu ne Spanje kane qene Galicia, Valencia dhe Katalunja. Pas Spanjes , ne vend te dyte renditet Turqia me 436 flamuj blu ne plazhe , Greqia me 395 dhe Franca me 379.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist