Spanja me transaksionet me te larta ne turizem kete vit!

Written by on 05/12/2018

Spanja eshte renditur ne vend te pare ne Europe me vitin me pozitiv sa i takon investimeve per sektorin e turizmit. Sipas autoriteteve spanjolle vetem tre muajt e fundit vlera e transaksioneve ne fushen e hotelerise ka arritur ne 537 milione dollare. Kompani te huaja e vendase kane shprehur interes ne rritje per nje destinacion si Spanja per ndertimin e hotele dhe resorteve pritese per pushuesit. Vit i mbare  edhe per Gjermanine e Italine ne kete aspekt , te cilat gjithashtu kane pasur edhe nje rekord turistesh te huaj qe kane vizituar atraksionet e ketyre dy destinacioneve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist