Hong Kongu, destinacioni me i vizituar edhe per 2018!

Written by on 05/12/2018

Qendrat urbane ne bote do te presin rreth 1.4 miliarde anembane botes gjate ketij viti ne prag festash. Kompania kerkimore e tregut ne Mbreterine e Bashkuar, Euromonitor International, sapo ka leshuar raportin e 100 vendeve me te mira per vitin 2018, nje renditje vjetore e qyteteve me te njohura ne bote me ardhjen e turizmit nderkombetar. Edhe nje here, Hong Kong kryeson listen.Afersisht 30 milion turiste priten te udhetojne ne rajon gjate festave te fund vitit –dhe me shume se 50% e tyre do te jene nga kontinenti kinez. Pas Hong Konkgut listen e vijojne Singapori, Londra, Parisi, Roma, Dubai dhe New Yorku.

Hong Kong Skyline from Victoria Peak at dusk


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist