Spanja kryeson listen e destinacioneve me te preferuara kete vere!

Written by on 23/05/2018

Spanje kryeson listen e destinacioneve me te preferuara ne bote sipas nje sondazhi te kryer nga Bashkimi Europian. Statistikat nga Eurostat tregojne se brenda unionit Spanja ka mundur Italine dhe Francen kete vere duke u rankuar ne vend te pare edhe brenda kontinentit per sa i perket preferencave te pushuesve. Edhe per vete spanjollet duket se vendi i tyre ka qene me tundues per te kaluar pushimet kete vere sesa te vizitojne destinacione te tjera. Spanja ka terhequr rreth 4 milione turiste me shume gjate periudhes janar maj sesa viti i kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist