Shume qesharak per te qene Ronaldo, zevendesohet busti i CR7 ne Madeira

Written by on 01/04/2018

Shume qesharak per te qene Ronaldo, zevendesohet busti i CR7 ne Madeira

 

Busti prej bronzi i Cristiano Ronaldos , i bere ne nder te futbollistit dhe i vendosur ne aeroportin e Madeiras ne Portugali duket se eshte ribere nga skulptori Emanuel Santos, pas polemikave mbi statujen e pare. Vendasit por edhe turistet e shumte dhe fansat e yllit portugez te futbollit shpesh kane deklaruar se busti nuk ngjante fare me CR7 dhe se kishte nje pamje vertete qesharake.  Nje vit me pare, ne ceremonine se inaguritmit te aeroportit Madeira, Santos preazantoi skulpturen e futbollistit por kritiket vune ne dyshime ngjarshmerine me Ronaldon. Tani skulptori ka vendosur qe tua mbylle gojen te gjitheve duke sjelle nje skulpture te re, qe duket identike me portugezin. Mbetet te shohim cfare reagimesh do te shkaktoje busti i ri.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist