Shqiperia ne lupen e operatoreve te medhenje turistik

Written by on 01/09/2018

Kompani te medha boterore te tur operatoreve me te medhenj ne bote, si “Tui” apo “Thomas Cook” kete vit per here te pare kane vendosur ta shikojne Shqiperine si destinacion. Kane bere testimet e para dhe kane sjelle turistet e pare. Nderkohe vitin tjeter ne librat e tyre Shqiperia pritet te shitet masivisht. Keshtu ka deklaruar se fundmi Ministri i Turizmit dhe Mjedisit qe ka theksuar se fale kesaj vemendjeje kete vit do te arrijme nje rekord te ri turistesh. Nga fillimi i janarit e deri ne gusht ne Shqiperi sipas ministrit kane hyre 4.7 milione shtetas te huaj, shumica me qellime turizmi. Perparesi ne lidhje me destinacionet e tjera fqinje eshte mundesia qe ka vendi yne per ta shtrire sezonin turistik gjate gjithe vitit.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist