Sezoni turistik ne Shkoder, sherbim i mire publik por abuzim me cmimet ne plazhe

Written by on 01/09/2018

 

Shkodra po mbyll nje sezon te suksesshem turistik. Ne nje lidhje te drejtperdrejte me radio Travel nga Shkodra gazetari Ergys Kavaja theksoi se keto dite edhe per shkak te largimit te emigranteve fluksi i vizitoreve ne destinacionet turistike te veriut po bie megjithate ka ende grupe turistike qe enden ne Shkoder. Per Velipojen gazetari tha se sezonim mund ta quajme te mbyllur dhe se kete vit eshte vene re renie e numrit te pushuesve ne krahasim me vitin e kaluar, kjo nga sherbimi ne hotelet dhe cmimet. Ndersa per Shkodren ne teresi eshte vene re rritje e numrit te tyre. Permiresimi i sherbimeve publike dhe infrastruktura si rruga Shkoder – Velipoje kane sjelle nje sezon me te mire turistik per veriun, ku vec qytetit e turizmit kulturor interes te vecante kane pasur edhe destinacionet malore si Thethi qe ka pare keterfishim te numrit te turisteve kete vit. Nderkohe gazetari Kavaja tha se eventet po i shtojne gjallerine Shkodres kete muaj, si rasti i Shkodra Jazz Festival qe perfundon neser dhe qe ka sjell mbi 80 artiste pjesmarres e shume interes nga qytetaret e turistet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist