Shqiperia ne krye te destinacioneve te kesaj vere per italianet!

Written by on 07/05/2018

Shqiperia ne krye te destinacioneve te kesaj vere per italianet!

Shqiperia vihet serish ne qender te vemendjes se mediave italiane e se fundmi te televizionit Rai Tre. Gazetarja Gloria Aura Bortolini ka theksuar ne nje reportazh kushtuar vendit tone se Shqiperia me bukurite e saj, eshte nje nga surprizat me te bukura te turisteve ne prag te nisjes se sezonit turistik 2018 pasi ofron gjithçka nga deti tek malet, historia dhe natyra. Ne nje klasifikim te prezantuar ne nje prej programeve me te ndjekura te Rai Tre lidhur me top-listen e destinacioneve turistike, Shqiperia renditet e para me me shume se 88% te prenotimeve. Disa prej destinacioneve qe gazetarja italiane vecon si me terheqeset ne Shqiperi nga ato qe ka vizituar jane Tirana, Vlora dhe ishulli i Sazanit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist