Shqiperia e dyta ne rajon per numrin e turisteve te huaj!

Written by on 10/07/2018

Shqiperia e dyta ne rajon per numrin e turisteve te huaj!

Shqiperia renditet e dyta ne rajon nga numri i turisteve ne vend ne raport me numrin e banoreve pas Malit te Zi. Sipas te dhenave te fundit te Bankes Boterore ne vendin tone llogariten 14 turiste te huaj per cdo 10 shqiptare. Nderkohe ne total numri i turisteve ne nje vit llogaritet ne rreth 4.1 milione. Pas Shqiperise renditjen e vijojne Serbia, Bosnja dhe Maqedonia. Deri me tani, Europa eshte destinacioni me popullor ne turizmin nderkombetar me aferisht 600 milione turiste. Ne raportin e Bankes Boterore Franca renditet e para per numrin e turisteve ne raport me banoret vendas, ndjekur nga Spanja dhe Italia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist