Shqiperia, destinacion turistik i se ardhmes!!

Written by on 10/05/2018

Shqiperia duket se do te jete destinacioni i se ardhmes per turistet e huaj. Kete ka treguar nje studim i fundit i Business Insider . Sipas studimit shume shpejt qytete si Parisi apo Nju Jorku mund te perballen me nje krize te turisteve per shkak te pervojave zhgenjyese, si çmimet shume te shtrenjta, zhurmat e shumta dhe restorantet e keqinj.Per kete arsye, te apasionuarit e udhetimeve po shikojne destinacione te reja, me pak te njohura por me potenciale te medha. Ne kete liste,  te destinacioneve te se ardhmes renditet edhe Shqiperia qe ka zene vendin e 42-te.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist