SHBA, shpallet Gjendja e Emergjences nga afrimi i uraganit Florence

Written by on 12/09/2018

 

Presidenti amerikan Donald Trump ka shpallur gjendjen e emergjences per Karolinen e Veriut dhe ate te jugut teksa uragani Florence i afrohet ketij rajoni. Me shume se nje milion njerez jane urdheruar te evakuohen nga disa pjese te bregdetit juglindor amerikan. Zyrtaret po u bejne thirrje njerezve te pergatiten per erera dhe shira shkaterrimtare qe parashikohet te sjelle Uragani.Qendra Kombetare e Uraganeve tha se pret qe stuhia te preke toke te enjten mbrema ose te premten ne mengjes, duke e pershkruar ate si “nje stuhi jashtezakonisht e rrezikshme”. Florence eshte nje stuhi e kategorise 4, me erera maksimale te qendrueshme prej 215 kilometrash ne ore. 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist