Turizmi i biznesit, miliarda dollare fitime ne Europe

Written by on 12/09/2018

 

Turizmi i biznesit kete vit ne Europe ka sjelle fitime prej miliarda dollaresh te cilat kane shkuar me se shumti per destinacione si Gjermania, Franca, Italia dhe Anglia. Trendi do te vazhdoje te jete pozitiv edhe per 2019. Parashikimin e jep Shoqata Boterore e Turizmit Binzes qe vlereson fitime mbi 15o milliard dollaresh nga ky lloj turizmi. Shoqata ka analizuar faktore te ndryshem qe ndikojne ne kete lloj turizmi per 5 destinacione kryesore europiane qe ne total perfaqsojne 70% te te gjithe turizmin te punes dhe takimeve ne kontinent.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist