SHBA do të zhduket nga harta nëse…

Written by on 17/05/2019

 

 

Një gjeolog në universitetin e Silesias në Poloni , ka paralajmëruar se dy e treta e popullsisë amerikanë do të vdesin nëse vullkani “Yellowstone”, do të shpërthejë. Shpërthimi , sipas tij, do të jetë i pamundur për tu shmangur dhe do të sjellë shkatërrim total të botës. SHBA , do të zhduket nga harta. Vullkani në fjalë ka pësuar tre shpërthime gjatë 21 milion viteve të fundit dhe pasojat kanë qenë katastrofike për globin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist