“Seven Seas Vojager” serish ne portin e Durresit

Written by on 10/09/2018

 

Sezoni turistik ne javen e pare te muajit shtator ka sjelle kete te diele ne Portin e Durresit kroçieren “Seven seas vojager” me flamur nga Bahamasi, qe ka 694 pasagjere turiste amerikane dhe kanadez. Qyteti i Durresit eshte mbushur me turistet qe kane mberritur me kroçieren dhe jane ndare ne grupe te ndryshme duke vizituar vendet historike dhe qytetin antik bregdetar e disa te tjere drejt Krujes. Ne Portin e Durresit kete sezon turistik kane ardhur disa kroçiera me turiste te shumte qe kane vizituar qytetin, trend i cili po vazhdon akoma edhe gjate ketij fillim muaji shtator.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist