Mbyllen sot transmetimet analoge ne Tirane e Durres!

Written by on 10/09/2018

 

Sot transmetimet analoge jane mbyllur ne qarkun Tirane dhe qarkun Durres per ti lene vendin atyre dixhitale. Ky rajon perfshin bashkite e Krujes, Durresit, Kavajes dhe Tiranes.Autoriteti Medias Audiovizive u ben thirrje te gjithe subjekteve qe operojne ne keto qarqe te respektojne afatin e percaktuar.Te gjithe teleshikuesit qe ndjekin transmetime televizive permes teknologjise analoge, duhet te pajisen me dekoder dixhital tokesor te tipit DVB-T2- Universal ose te jene te pajisur me aparat televizori qe ka te inkorporuar dekoderin e ketij tipi.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist