Se shpejti ne Shqiperi 300 chartera me turiste te huaj!

Written by on 24/05/2018

 
Se shpejti ne Shqiperi do te zbarkojne 300 chartera qe do te sjellin turiste nga e gjithe bota. Keshtu u shpreh ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi gjate nje daljeje publike te fundit ne media. Jane 6 kompani te reja qe futen ne Shqiperi dhe 300 charter do te sjellin turiste nga Londra, vendet Nordike dhe Izraeli. Lidhur me operacionin kombetar te pastrimit te nisur 6 muaj me pare, ministri deklaroi se situata e papastertise ka ndryshuar ne masen e 80%. Nderkaq krahas faktit qe po punohet per mirembajtjen e mjedisit gjithashtu do te kete edhe masa per sigurine e pushuesve ne plazhe.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist