Puka, destinacion i ri per zhvillimin e agroturizmit

Written by on 24/05/2018

Ambasadorja e Bashkimit Europian ne Shqiperi, Romana Vlahutin u takua se funmi me kryetarin e bashkise Puke per te njohur me nga afer potencialet e ketij qyteti. Gjate takimit u theksua se Puka ka mundesi te zhvillimit te turizmit gjithevjetor. Kreu i Bashkise Puke tha se agroturizmi eshte nje mundesi e mire per te nxitur vetepunesimin e banoreve ndersa diplomatja ka premtuar  mbeshtetje ne kete aspekt. Turizmi i aventures dhe ai natyror jane ato qe po terheqin me shume turiste se fundmi ne Puke por autoritetet rane dakord se duhet te punohet me shume sa i takon sherbimit dhe infrastruktures.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist