Rritet interesi i te rinjeve per projektin “Smile Albania”, shtyhet afati i aplikimeve

Written by on 23/06/2018

Rritet interesi i te rinjeve per projektin “Smile Albania”, shtyhet afati i aplikimeve

Prej dy javesh jane hapur aplikimet per projektin “Smile Albania”, i cili synon punesimin e 500 te rinjve, te cilet do t’u japin informacion turisteve. Aplikimet shtyhen deri me date 26 qershor ora 12. Kjo per t’ju dhene shansin te gjitheve qe deshirojne te aplikojne, pasi ju duhet kohe per te plotesuar dokumentacionin e kerkuar, apo dhe per shkak te fluksit te aplikimit sistemi on line eshte bllokuar ne ndonje moment. Sipas AKZM ka nje interest e madh te te rinjeve nga disa qarqe te vendit per te aplikuar. Projekti Smile do te kete dhe tre kampingje te vendosura ne parqe te ndryshme si ne Divjake e Velipoje. Te rinjte qe do te behen pjese e projektit do te jene te punuesuar sezonal qe do te presin turistet e huaj ne pikat kryesore kufitare apo atraksionet turistike te vendit duke dhene informacionin e nevojshem per ta.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist