Emerging Europe vlereson me cmimin “Rinovimi i vitit” Pazarin e Ri

Written by on 23/06/2018

Emerging Europe vlereson me cmimin “Rinovimi i vitit” Pazarin e Ri

 

Organizata Emerging Europe me qender ne Londer, ka vleresuar Bashkine e Tiranes me çmimin e pare si “Rinovimi i vitit” per rikonstruksionin e ‘Pazarit te Ri’ ne kryeqytet. Lajmi behet i ditur nga vete organizata ku krahas shume konkurrenteve ka vleresuar edhe Bashkine e Tiranes me kete çmim.  Juria profesioniste nderkombetare veçoi se Pazari i Ri ka pesuar ndryshime pozitive, duke bere qe, nga nje zone e lene pasdore per vite me radhe, u shnderrua ne nje simbol i jetes urbane dhe destinacion me vlere tregtare, kulturore si dhe nje treg “hip”. Gjithashtu, juria vleresoi nderthurjen e trashegimise kulturore me arkitekturen moderne te Pazarit te Ri.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist