Rritet bilanci i viktimave nga vullkani “Fuego” ne Guatemale

Written by on 06/06/2018

Te pakten 192 njerez rezultojne te zhdukur dhe 75 kane vdekur si pasoje e shperthimit te vullkanit “Fuego” ne Guatemale gjate se dieles. Fshatra te tere ne shpate malesh u shkrumbuan e u mbuluan nga hiri vullkanik dhe balta. Puna per kerkimin e te mbijetuarve u nderpre dje pasi nje tjeter shperthim leshoi gaz te nxehte dhe copa shkembinjsh ne anen jugore te vullkanit. Me shume se 1.7 milione njerez jane prekur nga shperthimi i se dieles, me me shume se 3.000 te evakuuar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist