Turizmi kulturor , aktivitete ne cdo dite te sezonit

Written by on 06/06/2018

Turizmi ka marre nje trajte me te plote, me nje oferte turistike e kulturore shume here me te larmishme se ajo e 2 apo 3 viteve me pare. Ministrja e Kultures tha se fundmi se numri i turisteve eshte rritur ne zonat dhe destinacionet kulturore te vendit. Ajo gjithashtu njoftoi se per kete sezon ka nje kalendar dhe plan te qarte per turizmin aventuror, ne te gjithe territorin nga bregdeti deri te pjeset me te thella. Per muajt ne vijim parashikohet cdo dite nje aktivitet nga Thethi ne Gjirokaster dhe ne dite te caktuara dhe me shume se nje aktivitet. Muzeumet do te qendrojne te hapur edhe diten e diele nderkohe qe informimi per trashegimite kulturore apo per denoncime do te jete 24 ore ne dispozicion.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist