Linjat ajrore turke nder brand-et me me vlere ne Turqi

Written by on 06/06/2018

Agjencia e vleresimit te markave nderkombetare, “Brand Finance”, perfundoi studimin e 11-te ne lidhje me “Listen per 100 markat me te çmuara te Turqise per vitin 2018”. Linjat Ajrore Turke kryesuan listen e markave me te mira te vendit per kete vit me nje vlere marke prej me shume se 2 miliarde e 42 milione dollare. Nder to Turkish Airlines eshte brandi me i fuqishem duke shtuar nga viti ne vit destinacionet dhe lidhjet e reja. Turqia po punon shume tek investimet ne sektorin e aviacionit civil duke permiresuar infrastrukturen e sherbimit ndaj pasagjereve dhe duke hapur aeroporte te reja. I fundit dhe nder me te medhenjte qe do te hapet eshte aeroporti i trete i Stambollit ne tetor te ketij viti.


Current track

Title

Artist

Background