Rriten shpenzimet e turisteve te huaj ne Brazil

Written by on 27/04/2018

 Rriten shpenzimet e turisteve te huaj ne Brazil

Shpenzimet e turisteve te huaj ne Brazil kete vit kane arritur nje rekord te ri. Gjate 3 muajve te pare te ketij viti vlera e shpenzimeve qe turistet kane bere ne destinacionet braziliane ka arritur ne gati 1.6 miliard dollare. Kjo perben nje rritje me 14.2% me shume se viti i kaluar. Kete sukses autoritetet ia atribuojne edhe paraqitjes se vizave elektronike per disa tregje kryesore qe sherbejne si burim turistesh per Brazilin, si Amerika, Kanadaja, Japonia dhe Australia. Brazili pret nje fluks te vizitoreve edhe gjate muajve te ardhshem ne atraksionet kryesore te vendit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist