Rriten hyrje daljet nga pikat kufitare te Vlores

Written by on 11/08/2018

 

Drejtoria e Policise se Vlores beri te ditur se gjate 24-oreve te fundit ne piken kufitare te portit Vlore dhe te portit te Sarandes jane regjistruar 5 538 persona, te cilet kane shkelur kufirin shqiptar. Sipas Drejtorise se Policise Vlore mesohet se te gjitha sportelet kane qene ne gatishmeri te plote per te garantuar mbarevajtjen e situates ne kete periudhe te vitit, ku fluksi eshte i shtuar dhe per shkak te sezonit turistik. Sipas te dhenave ne pikat kufitare te jugut kane hyre 5 538 shtetas shqiptar e te huaj dhe kane dale 3 484 te tille.

 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background