Turistet nga Kosova ne bregdetin shqiptar, nis dyndja

Written by on 11/08/2018

 

Dyndje turistesh nga Kosova jane regjistruar ne vendin tone gjate 24 oreve te fundit.Ne piken kufitare te “Morines” ne Kukes, kane hyre rreth 15 mije persona, pjesa me e madhe e te cileve per qellime turistike. Sipas autoritetecve ne piken kufitare qe lidh Kukesin me Kosoven, permes rruges se Kombit ka pasur nje rritje te fluksit te hyrjeve. Fluksi gjate 24 oreve te fundit ka qene i larte edhe per automjetet. Ne hyrje jane regjistruar 714 mjete shqiptare dhe 3 500 me mjete me targa te huaja.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist