Rizgjohet vullkani Etna!

Written by on 25/08/2018

 

Etna eshte rizgjuar. Pas muajsh sinjalesh qe tregojne nje intensifikim gradual te aktivitetit shperthyes, vullkani me i larte aktiv ne Itali dha nje shfaqje kete fundjave me nje shperthim nga krateri i ri juglindor. Fenomeni, i mbyllur ne maje te vullkanit, monitorohet nga Observatori Etneo i Institutit Kombetar te Gjeofizikes dhe Vullkanologjise. Pas rizgjimit te ndodhur ne korrik, aktiviteti i Etnes ka rifilluar me nje fuqi te pazakonte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist