Rinovimi i Akropolit zemëron njerëzit/ “Keni shkatërruar një trashëgimi të paçmuar”!

Written by on 07/06/2021

Rinovimi i Akropolit, një ndër pikat kryesore historike, kulturore dhe turistike në Greqi ka ngjallur polemika të mëdha. Ky objekt është klasifikuar si trashëgimi botërore nga UNESCO, megjithatë kritikët akuzojnë qeverinë se ka shkatërruar një trashëgimi të paçmuar.

Shumë prej tyre mendojnë se punimet që kanë përfunduar një vit më parë nuk janë kryer me kujdesin e duhur duke e tjetërsuar monumentin. Në vitin 2019-të Akropoli mirëpriti afërsisht 3.5 milionë vizitorë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist