Gati hapja e qendrave shëndetësore verore, është menduar edhe për testet ndaj turistëve!

Written by on 07/06/2021

Nga 15 qershori në Shëngjin do të hapen qendrat shëndetësore verore. Bëhet fjalë për 29 të tilla të cilat do të funksionojnë 24 orë në 7 ditë të javës.

Aktualisht ka nisur trajnimi i stafeve mjekësore ndërsa po merren masat për plotësimin e qendrave shëndetësore me barna dhe materiale mjekësore, si dhe me furnizimet e nevojshme për testin e shpejtë që do të aplikohet ndaj turistëve me shenja të Covid-19./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background