Rilindja Urbane transformon Divjaken!

Written by on 18/04/2019

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar investimet e kryera ne kuader te Rilindjes Urbane te cilat kane transformuar Divjaken dhe kane shtuar fluksin e turisteve në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta. Në Divjakë është rivitalizuar sheshi qendror dhe akset kryesore, është realizuar shëtitorja Divjakë – Pishat, është ndërtuar  unaza bujqësore Divjakë – Mertish – 3 Urat e të tjerë. Investimet kanë ndikuar jo vetëm në zhvillim urban të qytetit, por edhe në zhvillimin e bujqësisë apo lidhjes së qendrës urbane me zonat rurale. Rehabilitimi i Shëtitores Divjakë – Pishaj, së bashku me rehabilitimin e Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta, i kanë shërbyer jo vetëm banorëve të Divjakës, por edhe shtimit të fluksit të turistëve në këtë zone.

 

MIRËMËNGJES ?dhe me këto pamje nga Divjaka e rilindur, ju uroj një ditë të mbarë ?

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 17 avril 2019

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist