Rikthehen stuhitë, shteti europian ndez alarmin e kuq!

Written by on 03/12/2019

Për të dytën herë brenda pak ditësh, juglindja e Francës është në zi pas stuhive të mëdha që shkaktuan pesë viktima. Brenda dhjetë ditësh fenomenet klimatike mesdhetare me reshje të mëdha shiu, përmbytje dhe erëra të forta kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në Francë. “Alarmi i kuq është ndezur pasi reshjet e shiut kanë lënë pas toka të shkatërruara dhe të varfëruara nga përmbytjet. Përmes një statusi në Twitter” ka reaguar presidenti francez Macron i cili ka shprehur ngushëllimet për viktimat dhe ka siguruar se autoritetet do të jenë pranë të prekurve nga përmbytjet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist