Raporti i te berit biznes, ja si renditet Shqiperia!

Written by on 01/11/2018

Shqiperia eshte renditur ne vendin e 63 nga 190 shtete per lehtesine e te berit biznes, ne raportin e sapopublikuar te Bankes Boterore “Te besh biznes 2019”.Ne krahasim me nje vit me pare, Shqiperia eshte permiresuar me dy pozicione, nderkohe qe mbetet e parafundit ne rajon, duke lene pas vetem Bosnje Hercegovinen.E para ne rajon mbetet Maqedonia, qe renditet e dhjeta ne bote. Ne bote vendi me lehtesi me te madhe per te bere biznes eshte Zelanda e re, e ndjekur nga Singapori, Danimarka dhe Hong Kongu.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist