Qetesohet situata ne Maldive!

Written by on 24/03/2018

Gjendja e emergjences qe zgjati 45 dite ne nje prej destinacioneve me ekzotike te botes Maldive , ka perfunduar. Lajmin e dha zyra e presidences e kete vend qe ka theksuar se situata sociale dhe politike ne vend eshte normalizuar pas trazirave civile dhe krizes institucionale te nisura ne fillim te muajit shkurt. Maldivet jane nje atraksion turistik i preferuar per resortet prane plazheve  sidomos per ciftet e reja te cilat bejne atje muajin e mjaltit. Pritet qe kete vit numri i turisteve ne Maldive te arrije ne rreth 3 milione.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist