Projekti i 4 mije bicikletave ne Tirane nga 1 qershori!

Written by on 04/05/2018

Ne 1 qershor Tirana do te nise projektin e 4 mije biçikletave. Projekti inovator i bashkise se Tiranes do ta shnderroje kryeqytetin ne nje qytet miqesor ndaj kesaj alternative te re transporti per qytetaret. Kryebashkiaku i Tiranes dhe homologu nga Firence, nenshkruan se fundmi marreveshjen e bashkepunimit per kete projekt, si dhe diskutuan per projekte te reja ne çeshtjet e kultures, ndriçimit dhe transportit. Kryebashkiaku Veliaj theksoi se Tirana eshte gati te zbatoje projektin e biçikletave, i cili ka rezultuar teper i suksesshem ne Firence, nderkohe qe puna do te vijoje edhe me projekte te tjera sipas modelit te Smart City. Nnumri i turisteve italiane po vjen gjithnje e ne rritje, nderkohe qe po shikohen edhe mundesite per rritjen e kapaciteteve akomoduese te tyre. Nje tjeter çeshtje ne te cilen u ndalen dy homologet ishte dhe ajo per zhvillimin e agroturizmit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist