Policia me masa shtese per sezonin turistik dhe eventet e kesaj jave

Written by on 21/08/2018

 

Policia Rrugore ka marre masa shtese per sezonin turistik dhe kryesisht pelegrinazhin e kesaj jave ne malin e Tomorrit.Policia Rrugore ben analize paraprake dhe jep keshilla per drejtimin e mjeteve ne sezonin e veres dhe parandalimin e aksidenteve.Sherbimi i Policise Rrugore kerkon bashkepunimin e drejtuesve te mjeteve per javen ne vijim, veçanerisht trafikun e mjeteve te turisteve dhe shtetasve shqiptare, qe po perfundojne pushimet dhe jane ne qarkullim ne drejtim te pikave te kalimit kufitar me Greqine, Kosoven, Maqedonine, Malin e Zi dhe Portin e Durresit. Duke shfrytezuar mjetet e teknologjise digitale, perveç perdorimit te radareve mates te tejkalimit te limiteve te shpejtesise se mjeteve, sherbimi i Policise Rrugore ka filluar kontrollet edhe me DRONE ne akset kryesore rrugore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist