11 eskursioniste humbin jeten mes kanioneve ne Kalabri

Written by on 21/08/2018

 

Te pakten 11 ekskursioniste humben jeten ne grykat e Raganelos ne Civita te Kalabrise, pas shirave te rrembyeshem qe shkaktuan nje rritje te papritur te nivelit te ujit. Grupi ishte nisur per shetitje me kayak ne  zonen e Kozences, ne parkun e Polinos i njohur per vizitore te apasionuar pas turizmit te aventures. Sipas prefektures se Kozences, 23 persona jane gjithsej te shpetuar dhe pese rezultojne ende te zhdukur. Informacionet e prefektures bejne me dije se behet fjale per dy grupe ekskursionistesh me 18 persona secili ndersa bilanci i viktimave pritet te rritet.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist