Turizmi i shendetit sjell cdo vit me shume se 1500 te huaj ne Shqiperi

Written by on 21/08/2018

 

Turizmi i shendetit po zhvillohet gjithnje e me shume ne vendin tone. Sipas te dhenave te fundit qe ka bere publike kryeministri i vendit per sherbime dentare dhe te kirurgjise estetike vijne ne Shqiperi cdo vit mbi 1500 paciente te huaj. Ata qendrojne 7 deri ne 12 dite ne vendin tone ndersa vec qellimit primar vizitojne edhe atraksionet turistike shqiptare. Kete vit pritet qe turizmi shendetsor te sjelle nje rekord te ri turistesh ne Shqiperi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist