Paris, qyteti i dashurisë!

Written by on 15/03/2019

Paris Kryeqyteti francez, që njihet si qyteti i dashurisë, ka kopshte të pafundme, pemë e lule përgjatë rrugëve dhe një sërë kafenesh në trotuare, që ndoshta ju do të dëshi¬roni t`i eksploroni. Temperaturat mund të jenë pak të ulëta gjatë prillit, ndaj bëni mirë të merrni një xhaketë me vete. Por në muajin maj bën shumë ngrohtë. Nëse jeni duke e vizituar Parisin gjatë pranverës, sigurohuni të vizitoni Kopshtin e Luksemburgut, një park prej 60 akër tokë, ku gjendet Pallati mahnitës i Luksem¬burgut dhe 1.6 kilometra shëtitore në tërësi përmes kopshteve të kuruara e mbresëlënëse.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist