Oferta nga e gjithë bota, shiten të gjitha shtëpitë 1 euroshe!

Written by on 14/05/2019

 

 

 

Iniciativa për të shitur shtëpitë e braktisura historike ka rezultuar e suksesshme . Administratori i komunës së Sambuca-s në Sicili , muajin e shkuar i nxori në ankand shtëpitë më një çmim që nis me një euro. Amerikanë, kinezë,arabë, rusë, argjentinas , francezë dhe britanikët janë vetëm disa nga nacionalitetet e banorëve që do marrin shtëpitë. Pas kronikës së transmetuar në kanalin e turizmit në CNN , mbi 100 mijë e-mail dhe telefonata kanë vërshuar për informacion. Pronarët e rinj kanë 3 vite në dispozicion për të rikonstruktuar dhe më pas për të marrë pronën për të cilën kanë paguar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist