Njihuni me shtetin që hoqi të gjitha kufizimet nga koronavirusi

Written by on 30/09/2021

Suedia ka hequr zyrtarisht të gjitha kufizimet në vend ndaj koronavirusit. 83.6% e popullatës së rritur ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19 ndërsa ka nisur aktualisht edhe administrimi i dozës së tretë.

Autoritetet shëndetësore theksuan se mbajtja e maskës dhe testi i PCR do të vazhdojnë të jenë të detyrueshëm për pasagjerët në avionë, sepse është një normë ndërkombëtare. Ndërkohë nga 1 tetori do të hiqet ndalimi i udhëtimit për të gjitha vendet./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist