Një shpërthim i mundshëm vullkani evakuuon mijëra banorë!

Written by on 13/01/2020

Më shumë se 8 mijë persona janë evakuar nga një qytet në Filipine pasi një vullkan pranë  tyre lëshoi një re gjigande tymi. Tymi i lëshuar nga vullkani Taal në jug të kryeqytetit Manila u përhap në një rreze prej 1 km në qiell. Kjo ka shkaktuar frikë dhe trazira te banorët pranë saj, ndaj autoritetet vendosën evakuuimin e tyre. Ata kanë paralajmëruar një shpërthim të mundshëm brenda javës së ardhshme. Të gjitha fluturimet në Filipine janë pezulluar deri sa të pastrohet qielli nga reja e tymit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist