Nje film për të madhin, Luciano Pavarotti

Written by on 29/04/2019

 

 

Aktori dhe producenti i famshem amerikan Ron Howad, ka marre persiper nje projekt ambicioz, të tregojë jetën dhe karrierën e tenorit te madh, Luciano Pavarotti. Howard ka rrëmuar në arkivat e familjes nga ku ka dalë me një seri filmimesh të paharrueshme. Disa prej tyre perfshijne punen me tre tenorët dhe video të pa shfaqura me pare , duke nxjerrë në pah humanizmin e artistit, me një personalitet të fortë dhe karizmatik, I cili ishte në gjendje të dhuronte emocione të forta ne cdo moment. Karakteri dhe humanizmi i tenorit të madh rrëfehen edhe nga ata që e njihnin mirë, si Bono i U2, Placido Domingo dhe Jose Carreras.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist