Nisin rezervimet per hotelin e pare ne hapsire

Written by on 26/04/2018

Nisin rezervimet per hotelin e pare ne hapsire

 

Hoteli i pare ne hapsire tashme po çel rezervimet e para  nga shume turiste.Per vite me radhe, turistet do te kene mundesi te realizojne pushimet e endrrave te tyre perreth orbites se planetit tone. Sot gjate samitit 2.0 Space ne San Jose, Kaliforni, Orion Span prezantoi hotelin e tij hapesinor, Aurora Station, dhe njoftoi se eshte zyrtarisht i hapur per rezervime. Ndersa kjo mund te tingelloje si diçka spektakolare, Orion Span nuk eshte e vetmja kompani, e cila funksionon si hotel ne hapesire. Bigelow Space Operations njoftoi planet per te ndertuar nje hotel ne hapesire si dhe per t’u realizuar deri ne vitin 2021.Orion Span mund te prese gjashte vete ne te njejten kohe, duke perfshire dy anetaret e ekuipazhit. Ndersa ne stacion, turistet mund te shijojne pervojen e astronautit gjate nje udhetimi 12 –ditor, duke arritur keshtu rreth 200 milje mbi siperfaqen e Tokes ne nivelin me te ulet rreth orbites se tokes.Hoteli e monitoron token çdo 90 minuta, duke u dhene mysafireve nje pamje te mrekullueshme te perendimit te diellit çdo 24 ore.Rezervimet ne Aurora fillojne nga 9.5 milion dollar per person, dhe kompania po pranon depozita te rikthyeshme prej 80.000 dollare per te qene prezent ne listen e pritjes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist